Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Inside / Outside / ČESTMÍR SUŠKA

12. 6. – 16. 9. 2012

Výstavní projekt Outside / Inside se skládá ze dvou částí. První část, která prezentuje výběr ze Suškova celoživotního díla, je představena v Domě umění v Ostravě. Druhá část je intervencí do městského prostoru, která představí výběr autorovy monumentální tvorby z cyklu Rezavé květy. Dva čtyř a půl metrové propalované zásobníky "Ocelot" a "Urbus" jsou umístěny v okolí Domu umění. Jeden z objektů je vystaven na náměstí Dr. Beneše před Českou spořitelnou a druhý v blízkosti hotelu Imperial na ulici 28. října.

Povaha představovaných prací v městském exteriéru naváže na průmyslový charakter města, který koresponduje s použitým materiálem, tedy železem. Tyto objekty rozšíří industriální dědictví Ostravy o prvky současného umění.

Pojmenování  výstavy Outside / Inside se neváže jen na umístění vystavovaných objektů uvnitř a vně výstavní budovy, ale souvisí také s mírou návštěvníkovy otevřenosti pro vnímání výtvarného umění. Na umělecká díla lze nahlížet nejen zvenčí, ale i zevnitř prostřednictvím otvorů, jimiž proudí vzduch i světlo a které vytvářejí specifický obraz, odrážející industriální původ vystavovaných předmětů.

Jiří Jůza

Kurátor: Jiří Jůza

K  výstavě vyšla doprovodná monografická publikace.

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero