Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Festival ostravských knihoven

2. 10. 2018
Zábavné putování po knihovnách v centru Ostravy a okolí za poznáním a zajímavým programem.

Hlavní myšlenkou Festivalu ostravských knihoven je ukázat veřejnosti rozmanitost knihoven, které sídlí v centru Ostravy a nejbližším okolí. Exkurze a zajímavý program přiblíží návštěvníkům, v čem jsou jednotlivé knihovny jedinečné a jak se zorientovat v jejich nabídce a službách. Pokud účastníci „oběhnou“ 6 knihoven a získají do festivalové pohlednice razítka, obdrží ve vybrané knihovně zdarma registraci či jiný hodnotný bonus, v každé navštívené knihovně také drobné pozornosti.

Nováčky jsou v letošním roce knihovny Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ostravě a Archivu města Ostravy. Kromě nich se festivalu zúčastní již tradičně Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, knihovna Galerie výtvarného umění, knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB-TU a knihovna Ostravského muzea.

Každá z knihoven si nachystala zajímavý program, který v současnosti pilně ladí. Návštěvníci festivalu mohou očekávat zajímavé přednášky, workshopy, soutěže, kvízy, deskové hry či výstavy.

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, která je hlavním pořadatelem akce, věří, že v Ostravě byla zahájena nová tradice, jež se stane oblíbenou součástí každoročního Týdne knihoven. Všechny knihovny si váží toho, že se návštěvníci v loňském roce zúčastnili akce v hojném počtu. I letos by rády ukázaly, že knihovníci vykonávají užitečnou práci, dokážou ji zajímavě představit a umí se skvěle bavit. 

Letošní ročník festivalu se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.


KNIHOVNA GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V OSTRAVĚ / www.gvuo.cz / 9.00–17.00

PROGRAM: Prohlídka galerijní knihovny a ukázka nových titulů z fondu knihovny. 

ODMĚNA ZA ÚČAST: Drobné propagační předměty, starší katalogy výstav zdarma, puzzle, záložky. 

BONUS: Volný vstup na aktuální výstavu, 1 návštěvník/1 vstupenka.

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero