Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Bilwa Costa & Nicolas Wiese, Rrill Bell

13. 12. 2019
Koncert experimentální hudby v rámci cyklu Pohyby, zvuky prostory představí tři výrazné osobnosti berlínské umělecké a hudební scény – William "Bilwa" Costa, Nicolas Wiese a Rrill Bell.

William "Bilwa" Costa ve společném projektu s Nicolasem Wiesem pracují se dvěma odlišnými druhy zvukového materiálu - se zpětnou vazbou (tedy obvykle nechtěným a potlačovaným zvukovým jevem) a terénními nahrávkami (zachycujícími např. zvuky strojů nebo elektornické signály) -, které kombinují a spojují do harmonických a dynamicky vyladěných struktur. 

williambilwacosta.com | soundcloud.com/bilwa

nicolaswiese.com | soundcloud.com/nicolaswiese

Berlínský skladatel a hudebník Rrill Bell vytváří kompozice ze zvukového materiálu na magnetických páskách. Používá staré preparované přehrávače a páskové rekordéry, na které hraje technikou skrečování nebo zvukových koláží ovlivněných francouzskou musique concrète i myšlenkami Johna Cage. Rekontextualizace přirozených zvuků v galerijních podmínkách je tak vedoucím leitmotivem celého koncertu, stejně jako práce s jevy, jejichž formální jazyk bychom obvykle spojovali spíše s výtvarným uměním.

rrill-bell.bandcamp.com

vstup volný


© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero