Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00
Galerie v kostce - Galerie v kostce 1
Galerie v kostce - Galerie v kostce 1
Galerie v kostce - Galerie v kostce 3
Galerie v kostce - Galerie v kostce 4
Galerie v kostce - Galerie v kostce 5

Galerie v kostce

Edukační oddělení GVUO vydalo zbrusu nový a tvůrčím obsahem nabitý manuál s názvem Galerie v kostce. Jedná se o interaktivního průvodce pro rodiny s dětmi od 5 let, doporučený věk je sedm let a výše. Manuál nabízí promyšlenou koncepci, jak děti vtáhnout do galerijního prostředí a hravou formou je přiblížit jak umění, tak i činnostem, které souvisejí s jeho propagací a prezentací. Hravá, barevná forma publikace osloví dětské oči na první dobrou.

Uvnitř naleznete karty s jednotlivými úkoly a tipy na tvoření. Některé z nich je možné dělat v teple domova, k jiným je potřeba navštívit galerii. A o to také mimo jiné jde. Celý projekt má motivovat děti, ale i rodiče k návštěvě Domu umění, jakožto prostředí, v němž se mohou setkat s kreativitou, jinakostí, otevřeností a přesahem. Malý řešitel úkolů se stává detektivem, umělcem, sochařem, ale také kulturním dramaturgem, architektem, nebo kurátorem, který si sám sestaví model výstavy. V něm může rozličně kombinovat reprodukce obrazů ze sbírek GVUO, nebo zapojit vlastní kresbičky. Manuál pro děti otevírá široké pole vnímání umění, které se rozpíná mezi tvořením a institucionálním rámcem, jenž tvorbě zajišťuje podporu a zprostředkovává ji veřejnosti.  

Při koupi průvodce si na pokladně Domu umění můžete zapůjčit dřevěné pojízdné bedýnky s výtvarným materiálem a pomůckami, abyste si s dětmi mohli některé úkoly vypracovat přímo při prohlídce galerie. Nezapomeňte si o ně říct.

Koncepce a texty: Jana Sedláková, Hedvika Dalecká
Ilustrace: Leona Hlavinková, Hedvika Dalecká
Tisk: Tiskárna Helbich, Brno
Náklad: 1000 ks

Vydala Galerie výtvarného umění v Ostravě v roce 2021
© Galerie výtvarného umění v Ostravě, 2021
ISBN 978-80-87405-59-8 


Kód produktu: K0278
150
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero