Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Tři vykřičníky / STUDIO NAJBRT

19. 6. – 19. 7. 2009

Studio Najbrt patří k nejvýznamnějším grafickým a designovým studiím u nás. Zaměstnává celou řadu výjimečných osobností, jejichž práce se dotýká téměř všech oblastí běžného života. Do centra zájmu studia se dostává film, divadlo, literatura, periodika, firemní styl a výstavy.
Aleš Najbrt je nejen špičkovým designérem a uměleckým šéfem studia, ale i hercem, zpěvákem, nosičem rakví a také milovníkem vína. Člen skupiny Tros Sketos je mimo jiné autorem všech tiskovin k právě probíhající pražské výstavě Andy Warhol Motion Pictures. Aleš Najbrt, který již vystavoval na mnoha prestižních zahraničních přehlídkách, získal mnoho ocenění za svou práci. Z posledních můžeme jmenovat např. Cenu České filmové a televizní akademie za nejlepší filmový plakát k filmu Karamazovi.
Aleš Najbrt je spolu s Borisem Melušem autorem nového ostravského loga se třemi vykřičníky: “Tři vykřičníky za názvem Ostrava. To je energie, sebevědomí a humor. To je charakter města, těžký průmysl a nové příležitosti v proměňujícím se městě.
Každý si může za tento abstraktní logotyp dosadit své vlastní pocity, nálady a zkušenosti. Vykřičníky je možné používat i samostatně jako symbol a zároveň před ně dosazovat různá slova nebo sdělení.

Studio Najbrt

Kurátor: Aleš Najbrt

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero