Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Tlucte / LUKÁŠ JASANSKÝ a MARTIN POLÁK

24. 8. – 2. 10. 2011
Výstavu pořádá GVUO a Kabinet architektury.

Galerie výtvarného umění v Ostravě představuje fotografie autorské dvojice Lukáše Jasanského a Martina Poláka.
Vystaveny jsou nejnovější práce na barevný negativ, vytvořené pro Kabinet architektury Galerie výtvarného umění v Ostravě. Autoři zde pracují se sakrální architekturou v rozmezí 19. až 21. století.
Autorská dvojice společně fotografuje již od roku 1986. Zpočátku umělci pracovali s černobílými fotografiemi, později přešli také k barevným. V roce 2009 obdrželi Cenu od Adrieny Šimotové pro výtvarné umělce nad 35 let. Fotografové snímají nalezenou skutečnost a s přísnou popisností zachycují okrajové detaily, nedůležité předměty či městské i předměstské krajiny. 
Výstavu připravila Výstavní síň Sokolská 26, která tak navazuje na vzájemnou spolupráci s GVUO při konání společného projektu Boris Podrecca / Architekt.  

Martin Strakoš

Kurátor: Martin Strakoš


Lukáš Jasanský (1965) a Martin Polák (1966) studovali Střední průmyslovou školu grafickou v Praze a následně fotografii na Katedře fotografie na FAMU. Vystavují od roku 1988. Svou tvorbou představili na 26 autorských a 35 skupinových výstavách v České republice i zahraničí (Maďarsko, Francie,  Německo, Slovinsko, Chorvatsko, Velká Británie, USA, Švédsko a Itálie).

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero