Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Rozpínající se vesmíry ve smršťujících se stopách / NL ARCHITECTS

3. 4. – 7. 6. 2015
Výstavu pořádá GVUO a Kabinet architektury v rámci festivalu ARCHIKULTURA 2015.

V roce 2010 se Ostrava ucházela o titul Evropského hlavního města kultury 2015 (EHMK 2015) a město tehdy vyhlásilo urbanistickou soutěž na řešení prostoru Černé louky nedaleko historického centra města. Kancelář NL Architects byla vyzvána, aby podala návrh, který by v Ostravě podpořil rozvoj kultury a urbánní přeměnu. 

Černá louka nabídla jedinečnou příležitost k experimentu s novým typem městského parku, který by kombinoval bujnou vegetaci s reálnou zástavbou. Mohl by to být model nového typu města. Přestože soutěž vyhráli naši přátelé z ateliéru MAXWAN (a titul Evropského města kultury 2015 získaly belgický Mons a česká Plzeň), jsme stále nadšeni možnostmi, které náš návrh nabízí. Černá louka je pro nás cosi jako manifest: JAK ZACHRÁNIT CITLIVOU ZELEŇ MĚSTA A ZÁROVEŇ POSÍLIT JEHO VNITŘNÍ ŽIVOT?

Velmi nás potěšila výzva Kabinetu architektury představit v Ostravě svou práci v rámci výstavy. Konceptem prezentace je ukázat řadu projektů, které mají blízko k propozicím soutěže o Černou louku, a další, vytvářející sice spekulativní, ale nám známé: rozpínající se vesmíry ve smršťujících se stopách.

NL Architects

Kurátoři: Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec, Dominik Philipp Bernátek, NL Architects
Architektonické řešení: NL Architects
Grafický design: Jaroslav Němec

K výstavě vyšla doprovodná publikace.


© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero