fbpx
Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Pro školy

Edukační programy pro školy

Edukační programy pro školy

ZA ZÁŽITKEM A POZNÁNÍM DO GALERIE

Edukační programy oživují a zpřístupňují zážitkovou formou aktuální výstavy dětem, žákům, studentům i jiným skupinám. Jejich náplní jsou interaktivní prohlídky a tvořivé aktivity, které probouzejí zájem o umění a kreativitu. Dotýkají se oblastí rámcově vzdělávacích programů i průřezových témat a rozvíjí jejich klíčové kompetence. Podporují svobodný projev, vedou k poznávání sebe sama, společnosti, kultury a reagují i na současné dění ve světě. Prostřednictvím neformálního vzdělávání získávají malí i velcí jedinečnou příležitost proniknout do světa umění a tvořit přímo před originály uměleckých děl ve výjimečném prostředí.

Rezervace programu předem je nutná.
Všechny programy jsou určeny pro min. 6 osob.
Délka programu 60 minut.
Vstupné: 30 Kč / osoba
pedagogický doprovod zdarma

PODMÍNKY REZERVACE

U rezervací pro více než 20 osob je nutné, aby se účastníci starší 12 let prokázali dokladem o bezinfekčnosti, čímž je například potvrzení o prodělání nemoci a potvrzení o absolvování poslední dávky očkování. U dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání bezinfekčnosti použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.

RADOST

24. 1. 2022 – 4. 3. 2022

Tematická výstava se zaměřuje na lidskou radost. Důvtipem a hravou kompozicí dýchá lehkostí, kterou v současné době všichni potřebujeme. Můžete se těšit na kresby, malby, grafiky, fotografie a sochy ze sbírek GVUO plné přírody, léta, slunce, pohybu, ticha, touhy, ale i jídla.  

MALUJ HRAČKOU

pro MŠ a I. třídu ZŠ

KULIČKOU PO DRÁZE

pro II. až V. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

ÓDA NA RADOST

pro II. stupeň ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

KRESBA V POHYBU

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

MICHAL KALHOUS / Stary knedlik

24. 1. 2022 – 4. 3. 2022

Čtvrtá výstava z cyklu Ostrava sobě představuje tvorbu fotografa a pedagoga Michala Kalhouse. Autor ve svých fotografiích poodhaluje skryté příběhy a symbolické významy. Zachycuje každodennost, všednost, prosté věci a prostředí své rodiny. Snímky jsou spojeny se silou okamžiku, zastavením, hledáním a pomíjivostí. Mohou být připomenutím zapomenutých nálad a zážitků. Na výstavě jsou zastoupeny nové i starší snímky, které autor vyzvětšoval z již existujících negativů.

STÍNY VĚCÍ

pro MŠ a I. třídu ZŠ

POETIKA V RENDLÍKU

pro II. – IX. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

MEZE POHLEDU

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

Buďte originál, učte v galerii!


Zpestřete si výuku! Nabízíme Vám možnost výuky přímo v prostředí GVUO. Právě probíráte Jana Amose Komenského? Přijďte si prohlédnout jeho portrét od Václava Brožíka a popovídejte si s žáky o jeho životě a době, ve které žil… Sdělte nám probírané učivo z dějepisu, literatury, přírodovědy, občanské nauky, matematiky či geometrie… Pokusíme se pro Vás vybrat umělecké dílo z našich sbírek, které se k probírané látce hodí. K vybranému dílu připravíme krátký výklad, případně po domluvě s Vámi i tvůrčí aktivitu (například vytváření trojrozměrných modelů z hlíny, vytváření vlastního herbáře, míchání barev z květů), která by formálně, či obsahově navazovala. Vaše hodiny získají přesah a žáci, či studenti novou inspiraci.

Délka trvání po dohodě, standardně 45–90 minut. Neváhejte nás kontaktovat s dostatečným časovým předstihem. Během výuky můžete využít také naše připojení na internet, promítací plátno i notebook. Do výuky Vám rádi zapůjčíme odborné publikace z naší knihovny (témata: architektura, design, výtvarné umění, fotografie, odívání, typografie, umělecká řemesla, památková péče).

Program na míru pro školy

Program na míru pro školy

Máte zájem o vzdělávací program na míru, který vašim žákům a studentům přiblíží vybranou oblast výtvarného umění, dějin umění či kulturu? Rádi vám připravíme program na míru vašim přáním.
Předchozí rezervace nutná.
Bližší info a rezervace:
Jana Sedláková
T: +420 734 437 181, E: sedlakova@gvuo.cz
Hedvika Dalecká
T: +420 731 691 561, E: dalecka@gvuo.cz
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero