Výstava představí tvorbu malíře, grafika, kreslíře a ilustrátora Jiřího Johna, který se výraznou měrou zapsal do dějin české výtvarné scény. Leitmotivem jeho tvorby je z velké části příroda. Detailně zaznamenával řád, koloběh zrodu a rozpadu, symbiózu organických i anorganických prvků. Grafické listy nás zavádějí do autorových imaginárních krajin plných poetiky a nadčasovosti.
Omezená kapacita 15 osob
Výstava představuje dílo významného regionálního umělce, člena skupiny Přirození, malíře a grafika Pavla Šmída. Zastoupeny jsou malby s tematikou lidské figury a portrétu. Zachycují příběhy lidí v různých situacích, prchavé a nevratné okamžiky života. Autor v nich často vychází z fotografických předloh a dobových materiálů. Pro jeho malbu je typické expresivní gesto, intenzivní barevnost, mnohoznačnost figur a rozmazané kontury.
Zpestřete si výuku! Nabízíme Vám možnost výuky přímo v prostředí GVUO. Právě probíráte Jana Amose Komenského? Přijďte si prohlédnout jeho portrét od Václava Brožíka a popovídejte si s žáky o jeho životě a době, ve které žil… Sdělte nám probírané učivo z dějepisu, literatury, přírodovědy, občanské nauky, matematiky či geometrie… Pokusíme se pro Vás vybrat umělecké dílo z našich sbírek, které se k probírané látce hodí. K vybranému dílu připravíme krátký výklad, případně po domluvě s Vámi i tvůrčí aktivitu (například vytváření trojrozměrných modelů z hlíny, vytváření vlastního herbáře, míchání barev z květů), která by formálně, či obsahově navazovala. Vaše hodiny získají přesah a žáci, či studenti novou inspiraci.
Délka trvání po dohodě, standardně 45–90 minut. Neváhejte nás kontaktovat s dostatečným časovým předstihem. Během výuky můžete využít také naše připojení na internet, promítací plátno i notebook. Do výuky Vám rádi zapůjčíme odborné publikace z naší knihovny (témata: architektura, design, výtvarné umění, fotografie, odívání, typografie, umělecká řemesla, památková péče).