Treść ładuje się...
Dom sztuki
WT–NIE 10:00–18:00

Dla szkół

Programy edukacyjne dla szkół

Programy edukacyjne dla szkół

ZABAWA I PRZYGODA POMIĘDZY DZIEŁAMI SZTUKI!

POZNAJ SZTUKĘ NA WŁASNĄ SKÓRĘ!

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Więcej informacji i rezerwacje:
Jana Sedláková
T: +420 734 437 181, E: sedlakova@gvuo.cz
Hedvika Dalecká
T: +420 731 691 561, E: dalecka@gvuo.cz

Długość programu:
Przedszkola 60 minut
Szkoła podstawowa, szkoła średnia i inne grupy 60-120 minut w zależności od uzgodnienia

Wejście: 30 CZK / osoba, pedagog towarzyszący gratis

Programy odbywają się od poniedziałku do piątku od 8 do 18 godz.

Zalecamy zamawianie programów z wyprzedzeniem szczególnie w przypadku, kiedy potrzebna jest określona data.

Zamówienie jest wiążące, musi zawierać datę i godzinę, nazwę programu, rocznik, liczbę uczniów w grupie, imię i nazwisko, nazwę szkoły, numer telefonu i adres e-mail.

Jeśli nie możesz się do nas dodzwonić przez telefon, pracujemy właśnie z dziećmi i chętnie oddzwonimy do Ciebie tak szybko, jak to możliwe.

JAROSLAV KOLÉŠEK / Technointim

23. 1. – 10. 3. 2023

Výstava představí tvorbu sochaře a pedagoga Jaroslava Koléška (*1974). Charakteristickým znakem jeho tvorby je spojení konceptuálního přístupu s tradičním sochařstvím. Ve svých dílech propojuje svět strojů a zbraní s tělem a intimitou. Často pracuje s ironií, vtipem a nadsázkou. Sochy vytváří z bronzu, betonu, cementu, kamene, pískovce, polyesteru i skla.  

NEČEKANÁ SPOJENÍ

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

URSZULA BROLL / Átman znamená dech

23. 1. – 10. 3. 2023

Výstava představí tvorbu polské umělkyně Urszuly Broll (1930 – 2020). V její tvorbě se odrážel vliv východních nauk, indické mystiky, budhismu, taoismu a zenové filozofie. Vytvářela meditační obrazy, akvarely, barevné mandaly, černobílé kresby tuší a horské krajiny. Inspiraci nacházela také v hudbě. Byla spoluzakládající členkou esoterického kroužku Oneiron, iniciátorkou a účastnicí první budhistické skupiny v Polsku.

KOUZLO TVARU

pro MŠ a I. třídu ZŠ

VRSTVY TICHA

pro II. – IX. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

DO NITRA

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

TICHÝ HOLAN V MANÉŽI

6. 2. – 24. 3. 2023

Komorní výstava v Kabinetu grafiky představí tvorbu grafiků a malířů Františka Tichého a Karla Holana. Oba autory spojoval zájem o cirkusovou tematiku. Na dřevorytech, leptech a suchých jehlách uvidíte břichomluvce, žongléry na koních, akrobatky, klauny, hadí tanečnice a další.

Kvůli malému výstavnímu prostoru je max. kapacita 15 osob.

KRASOJÍZDA

pro MŠ, I. stupeň ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

Buďte originál, učte v galerii!


Zpestřete si výuku! Nabízíme Vám možnost výuky přímo v prostředí GVUO. Právě probíráte Jana Amose Komenského? Přijďte si prohlédnout jeho portrét od Václava Brožíka a popovídejte si s žáky o jeho životě a době, ve které žil… Sdělte nám probírané učivo z dějepisu, literatury, přírodovědy, občanské nauky, matematiky či geometrie… Pokusíme se pro Vás vybrat umělecké dílo z našich sbírek, které se k probírané látce hodí. K vybranému dílu připravíme krátký výklad, případně po domluvě s Vámi i tvůrčí aktivitu (například vytváření trojrozměrných modelů z hlíny, vytváření vlastního herbáře, míchání barev z květů), která by formálně, či obsahově navazovala. Vaše hodiny získají přesah a žáci, či studenti novou inspiraci.

Délka trvání po dohodě, standardně 45–90 minut. Neváhejte nás kontaktovat s dostatečným časovým předstihem. Během výuky můžete využít také naše připojení na internet, promítací plátno i notebook. Do výuky Vám rádi zapůjčíme odborné publikace z naší knihovny (témata: architektura, design, výtvarné umění, fotografie, odívání, typografie, umělecká řemesla, památková péče).

Programy dla szkół szyte na miarę

Programy dla szkół szyte na miarę

Są Państwo zainteresowani programem edukacyjnym szytym na miarę dla swoich uczniów lub studentów? Na Państwa życzenie chętnie przygotujemy program z dziedziny sztuki plastycznej, historii sztuki czy kultury.
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Więcej informacji i rezerwacje:
Jana Sedláková
T: +420 734 437 181, E: sedlakova@gvuo.cz
Hedvika Dalecká
T: +420 731 691 561, E: dalecka@gvuo.cz
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero