fbpx
Treść ładuje się...
Dom sztuki
10.00–18.00

Dla szkół

Programy edukacyjne dla szkół

Programy edukacyjne dla szkół

ZABAWA I PRZYGODA POMIĘDZY DZIEŁAMI SZTUKI!

POZNAJ SZTUKĘ NA WŁASNĄ SKÓRĘ!

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Więcej informacji i rezerwacje:
Jana Sedláková
T: +420 734 437 181, E: sedlakova@gvuo.cz
Hedvika Dalecká
T: +420 731 691 561, E: dalecka@gvuo.cz

Długość programu:
Przedszkola 60 minut
Szkoła podstawowa, szkoła średnia i inne grupy 60-120 minut w zależności od uzgodnienia

Wejście: 30 CZK / osoba, pedagog towarzyszący gratis

Programy odbywają się od poniedziałku do piątku od 8 do 18 godz.

Zalecamy zamawianie programów z wyprzedzeniem szczególnie w przypadku, kiedy potrzebna jest określona data.

Zamówienie jest wiążące, musi zawierać datę i godzinę, nazwę programu, rocznik, liczbę uczniów w grupie, imię i nazwisko, nazwę szkoły, numer telefonu i adres e-mail.

Jeśli nie możesz się do nas dodzwonić przez telefon, pracujemy właśnie z dziećmi i chętnie oddzwonimy do Ciebie tak szybko, jak to możliwe.

ELIŠKA ČABALOVÁ / Místa & Knihy

20. 9. 2021 – 29. 10. 2021

Výstava seznamuje s tvorbou výtvarnice Elišky Čabalové, pedagožky Fakulty umění Ostravské univerzity, a představuje dvě podoby její tvorby. Umělecké knižní objekty a upravované digitální tisky, v nichž autorka zachycuje místa, která jsou jí blízká. Na výstavě jsou prezentovány také knižní makety, které zachycují historický vývoj knihy a knižní vazby. Autorka ve svých dílech překračuje hranici uměleckého řemesla směrem k volné sochařské tvorbě.

AHOJ, KNIHO!

pro MŠ a I. třídu ZŠ

KNIHA – OBJEKT

pro II. až V. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

DENÍK NA MÍRU

pro II. stupeň ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

MEZI LISTY

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

LADISLAV ZÍVR / Sochy a kresby

20. 9. 2021 – 12. 11. 2021

Výstava představí sochy a kresby významného českého sochaře Ladislava Zívra, který byl ovlivněn kubistickou tvorbou Otto Gutfreunda. Ve 30. letech 20. století se nechal inspirovat André Bretonem a surrealismem. Později se přiblížil tvorbě Hanse Arpa i Henriho Moora a vytvářel díla v duchu imaginativní abstrakce. Propojoval svět organické a anorganické přírody s figurálními náměty a díky netradičním přístupům je často vnímán jako jediný surrealistický sochař v historii československého sochařství. Na výstavě budou prezentovány exponáty ze sbírky GVUO, ale navíc také ze soukromých sbírek, které nebývají běžně k vidění.

SOCHA ZE SNU

pro MŠ a I. třídu ZŠ

DOTKNI SE SNU!

pro II. – IX. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

SKRYTÉ V SÁDŘE

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

Buďte originál, učte v galerii!


Zpestřete si výuku! Nabízíme Vám možnost výuky přímo v prostředí GVUO. Právě probíráte Jana Amose Komenského? Přijďte si prohlédnout jeho portrét od Václava Brožíka a popovídejte si s žáky o jeho životě a době, ve které žil… Sdělte nám probírané učivo z dějepisu, literatury, přírodovědy, občanské nauky, matematiky či geometrie… Pokusíme se pro Vás vybrat umělecké dílo z našich sbírek, které se k probírané látce hodí. K vybranému dílu připravíme krátký výklad, případně po domluvě s Vámi i tvůrčí aktivitu (například vytváření trojrozměrných modelů z hlíny, vytváření vlastního herbáře, míchání barev z květů), která by formálně, či obsahově navazovala. Vaše hodiny získají přesah a žáci, či studenti novou inspiraci.

Délka trvání po dohodě, standardně 45–90 minut. Neváhejte nás kontaktovat s dostatečným časovým předstihem. Během výuky můžete využít také naše připojení na internet, promítací plátno i notebook. Do výuky Vám rádi zapůjčíme odborné publikace z naší knihovny (témata: architektura, design, výtvarné umění, fotografie, odívání, typografie, umělecká řemesla, památková péče).

Programy dla szkół szyte na miarę

Programy dla szkół szyte na miarę

Są Państwo zainteresowani programem edukacyjnym szytym na miarę dla swoich uczniów lub studentów? Na Państwa życzenie chętnie przygotujemy program z dziedziny sztuki plastycznej, historii sztuki czy kultury.
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Więcej informacji i rezerwacje:
Jana Sedláková
T: +420 734 437 181, E: sedlakova@gvuo.cz
Hedvika Dalecká
T: +420 731 691 561, E: dalecka@gvuo.cz
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero