Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Ostravaphoto2017 / ANNA GRZELEWSKA

16. 6. – 4. 7. 2017
Výstava Julia Wannabe je součástí programu druhého ročníku fotografického festivalu OstravaPhoto 2017 (15. –30. 6. 2017), jehož téma je: "Jinýma očima - mezi jistotou a nejistotou". Fotografické výstavy na různých místech Ostravy nabízí zajímavý doprovodný program.

JULIA WANNABE

"JULIA WANNABE" je projekt, který ukazuje, jak roste moje dcera Julie.

Mým cílem bylo nalézt zdroj identity ženy a prozkoumat okamžik, kdy se dívka stává ženou. V tomto přechodu je něco nejednoznačného a rozrušujícího. Populární kultura snímků dětství jako země štěstí: sladká a nevinná. Naše paměť má rovněž tendenci vymazat případné nedostatky z tohoto obrázku.

Střílející Julie, chtěla jsem se podívat na proces vyrůstání složitějším způsobem. Nejedná se o reportáž, deník nebo rodinné album, ale pokus zachytit univerzálnost tohoto období. Jde také o fotografické přehodnocení psychologického procesu přenosu - fotografický obraz je výsledkem Juliiných zkušeností a mé paměti.

Název projektu je odkaz na fenomén s názvem "Madonna Wannabe". Dívky, které poslouchají hudbu zpěvačky Madonny, oblékají a používají stejný make-up, aby vypadaly přesně jako ona. S těmito vnějšími atributy, kterými se dívky snaží odhalit podstatu bytí Madonny – ztělesňují esence ženskosti a paradoxně jim to pomáhá se tak vyjadřovat.

Anna Grzelewska

Kurátor: Anna Grzelewska

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero