Načítání obsahu...
Dům umění
Út – Ne / 10 – 18

Nominace GVUO na cenu Czech Grand Design 2018

Ceny Czech Grand Design jsou oborovým oceněním, které každoročně udílí Akademie designu České republiky. Ocenění získávají osobnosti za nejlepší práce v oborech design, móda, fotografie, šperk a grafický design. Ceny jsou udělovány na slavnostním večeru ve Stavovském divadle, který přenáší Česká televize.  

Robert V. Novák a Zuzana Burgrová (grafičtí designéři GVUO) získali nominaci v kategorii designér roku za novou vizuální identitu Galerie výtvarného umění v Ostravě v této prestižní soutěži Czech Grand Design 2018. Jsme hrdí!

Vítěze vybere Akademie designu ČR. Pro rok 2018 přijalo členství 61 významných osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu.  Nejlepší projekty se volí ve tříkolovém hlasování s účastí porot v odborných kategoriích.

Absolutním vítězem je pak Grand Designér roku, zvolený napříč všemi kategoriemi.

„Žeň roku 2018 je mimořádně bohatá. Nová jména a zároveň velké hvězdy se utkají bok po boku o vítězství. Na jedné straně řemeslo a tradice, na druhé straně progresivní myšlenky, které se věnují udržitelnosti budoucnosti lidstva a jakou roli v ní hraje design. Zdánlivě dva protipóly, ve skutečnosti jen východiska, která mohou pomoci evropské výrobě přežít a odlišit ji od masové produkce přicházející z Asie. Letošní nominace na Ceny Czech Grand Design odrážejí tyto otázky ve velké míře. Dokazují kvalitu současného českého designu,“ uvedla členka přípravného výboru Jana Zielinski.

Sledujte s námi 20. března ve 20.20 na ČT Art!© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero