Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00
Knihovna

Knihovnu Galerie výtvarného umění v Ostravě s badatelnou najdete nedaleko Domu umění, na Poděbradově ulici v budově Dokumentačního a správního centra GVUO.

Jediná galerijní knihovna v kraji s fondem zaměřeným na výtvarné umění a umělecké obory
Více než 12 000 titulů českých i zahraničních včetně periodik
Sbírka 17 000 katalogů výstav
Dokumentace výstav GVUO i výtvarného života v kraji 
Výpůjčky pouze prezenční

Bezplatné služby
Parkování u objektu
Bezbariérový přístup

OTEVÍRACÍ HODINY: úterý a čtvrtek 9–17 h (polední pauza 12–12:30 h, poslední objednávky v 16 h)

Od 19. do 21. září bude Knihovna GVUO z technických důvodu zavřena.

Od 9. do 31. října bude Knihovna GVUO zpřístupněna jen po předchozí domluvě z důvodu revize knihovního fondu.

V případě obsáhlejších objednávek upřednostňujeme domluvu předem, kontaktujte prosím paní knihovnici lichovnikova@gvuo.cz

DĚLNÍCI KRÁSNÉ KNIHY
Filmový dokument přibližuje osudy novojičínské tiskárny Kryl a Scotti a její mimořádný podíl na vývoji krásné knihy v českých zemích. Založen je na rozhovorech s Jiřím Krylem, tiskařem Janem Juránkem, uměleckou knihařkou Eliškou Čabalovou, knihovnicí Irenou Zárubovou a milovníky krásných knih Petrem Ladmanem a Rudolfem Richterem ze Spolku českých bibliofilů. Rozhovory jsou doplněny ukázkami bibliofilií ze sbírky Knihovny Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) a dalších knižních fondů. Dokument vznikl ve spolupráci GVUO, Muzea Novojičínska, Spolku českých bibliofilů, publicisty Michala Mocka a kameramana Kamila Zajíčka. Za technickou podporu děkujeme Muzeu umění Olomouc. Projekt byl financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje. 
Ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=znBw5sHzxbk 

PŘEDNÁŠKY A PREZENTACE
Prezentaci přednášky o historii Knihovny GVUO a kapitolu o 4. sjezdu moravských bibliofilů a exlibristů, který byl  24. května 1931 pořádán v Domě umění s ukázkou bibliofilských tisků, vydaných k této příležitosti si můžete prohlédnout ZDE v podsekci PŘEDNÁŠKY A PREZENTACE. Úplné znění přednášky Mgr. Gabriely Pelikánové o historii Knihovny GVUO a kapitolu o 4. sjezdu moravských bibliofilů a exlibristů si můžete poslechnout ZDE.

Prezentaci přednášky PhDr. et Mgr. Michala Mocka  Příběhy knih z novojičínské tiskárny Kryl a Scotti si můžete prohlédnout ZDE v podsekci PŘEDNÁŠKY A PREZENTACE. Úplné znění přednášky PhDr. et Mgr. Michala Mocka  Příběhy knih z novojičínské tiskárny Kryl a Scotti si můžete poslechnout ZDE

Knihovní řád GVUO naleznete na webu v sekci DOKUMENTY

KONTAKT

Knihovnu GVUO najdete na adrese:
Poděbradova 1291/12
702 00 Ostrava
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero