fbpx
Loading page...
House of Art
TUE–SUN 10.00–18.00

For schools

Educational programmes for schools

Educational programmes for schools

Our educational programmes are aimed at a wide range of target groups: preschools, primary schools, secondary schools, art schools and universities, plus families and groups of adults.
These fun educational programmes give a fascinating insight into the world of art, offering visitors the chance to become involved in activities related to current exhibitions, develop their creativity and deepen their knowledge through interactive gallery tours. All age groups will enjoy this unique hands-on experience of art in the unique environment of our gallery.
Programme duration: preschools 60 minutes / primary schools, secondary schools, art schools and universities 60 minutes
Price: 30 CZK per child / student, accompanying teachers free of charge, programmes take place Monday–Friday from 08:00–18:00.
It is necessary to book the programmes in advance at www.gvuo.cz

RADOST

24. 1. 2022 – 4. 3. 2022

Tematická výstava se zaměřuje na lidskou radost. Důvtipem a hravou kompozicí dýchá lehkostí, kterou v současné době všichni potřebujeme. Můžete se těšit na kresby, malby, grafiky, fotografie a sochy ze sbírek GVUO plné přírody, léta, slunce, pohybu, ticha, touhy, ale i jídla.  

MALUJ HRAČKOU

pro MŠ a I. třídu ZŠ

KULIČKOU PO DRÁZE

pro II. až V. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

ÓDA NA RADOST

pro II. stupeň ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

KRESBA V POHYBU

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

MICHAL KALHOUS / Stary knedlik

24. 1. 2022 – 4. 3. 2022

Čtvrtá výstava z cyklu Ostrava sobě představuje tvorbu fotografa a pedagoga Michala Kalhouse. Autor ve svých fotografiích poodhaluje skryté příběhy a symbolické významy. Zachycuje každodennost, všednost, prosté věci a prostředí své rodiny. Snímky jsou spojeny se silou okamžiku, zastavením, hledáním a pomíjivostí. Mohou být připomenutím zapomenutých nálad a zážitků. Na výstavě jsou zastoupeny nové i starší snímky, které autor vyzvětšoval z již existujících negativů.

STÍNY VĚCÍ

pro MŠ a I. třídu ZŠ

POETIKA V RENDLÍKU

pro II. – IX. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

MEZE POHLEDU

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

Buďte originál, učte v galerii!


Zpestřete si výuku! Nabízíme Vám možnost výuky přímo v prostředí GVUO. Právě probíráte Jana Amose Komenského? Přijďte si prohlédnout jeho portrét od Václava Brožíka a popovídejte si s žáky o jeho životě a době, ve které žil… Sdělte nám probírané učivo z dějepisu, literatury, přírodovědy, občanské nauky, matematiky či geometrie… Pokusíme se pro Vás vybrat umělecké dílo z našich sbírek, které se k probírané látce hodí. K vybranému dílu připravíme krátký výklad, případně po domluvě s Vámi i tvůrčí aktivitu (například vytváření trojrozměrných modelů z hlíny, vytváření vlastního herbáře, míchání barev z květů), která by formálně, či obsahově navazovala. Vaše hodiny získají přesah a žáci, či studenti novou inspiraci.

Délka trvání po dohodě, standardně 45–90 minut. Neváhejte nás kontaktovat s dostatečným časovým předstihem. Během výuky můžete využít také naše připojení na internet, promítací plátno i notebook. Do výuky Vám rádi zapůjčíme odborné publikace z naší knihovny (témata: architektura, design, výtvarné umění, fotografie, odívání, typografie, umělecká řemesla, památková péče).

Tailor-made program for schools

Tailor-made program for schools

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero