fbpx
Loading page...
House of Art
CLOSED

For schools

Educational programmes for schools

Educational programmes for schools

Our educational programmes are aimed at a wide range of target groups: preschools, primary schools, secondary schools, art schools and universities, plus families and groups of adults.
These fun educational programmes give a fascinating insight into the world of art, offering visitors the chance to become involved in activities related to current exhibitions, develop their creativity and deepen their knowledge through interactive gallery tours. All age groups will enjoy this unique hands-on experience of art in the unique environment of our gallery.
Programme duration: preschools 60 minutes / primary schools, secondary schools, art schools and universities 60 minutes
Price: 30 CZK per child / student, accompanying teachers free of charge, programmes take place Monday–Friday from 08:00–18:00.
It is necessary to book the programmes in advance at www.gvuo.cz

METAKÓDY / VÁCLAV RODEK

15. 3. 2021 – 6. 6. 2021

Výstava představuje tvorbu malíře Václava Rodka, pedagoga Fakulty umění Ostravské univerzity. Na výstavě jsou zastoupeny především velkoformátové obrazy, ve kterých autor osciluje mezi abstrakcí a stylizovaným zobrazením. Rodek se zabývá tématy, jako jsou vnímání, vidění a zpochybňování. Pro jeho tvorbu je typické kombinování různých technik, používání šablon a dřevěných dýh. Pracuje s významovými posuny, tvarovou ambivalencí, fragmentarizací figur a jejich prorůstáním do organických tvarů, nebo jejich vrstvením do několika prostorových plánů. Jeho díla obsahují symbolické odkazy, znaky a kódy. Jsou provázána s filozofií, literaturou a antickou mytologií.

CO SE SKRÝVÁ V OBRAZE?

pro MŠ a I. třídu ZŠ

VZHŮRU NA OLYMP

pro II. – IX. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

JINÁ SDĚLENÍ

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

ŠPANĚLŠTÍ UMĚLCI PAŘÍŽSKÉ ŠKOLY


Výstava představí představí tvorbu španělských umělců ze sbírek GVUO. Jedná se o jednu z největších kolekcí španělského umění v České republice. Výstava se soustředí na období kolem roku 1946, kdy se v pražském Mánesu konala první poválečná prezentace španělského umění s názvem Umění republikánského Španělska. Na výstavě jsou zastoupeny kresby, grafiky a malby představitelů tzv. Pařížské školy, jako byli Óscar Domínguez, Hernando Viñes Soto, Antoni Clavé i Sanmartí a mnoho dalších.  

JEDNÍM TAHEM

pro MŠ a I. třídu ZŠ

CO SKVRNY NAPOVÍ

pro II. – IX. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

VRYTÉ DO PAMĚTI

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny
Tailor-made program for schools

Tailor-made program for schools

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero