fbpx
Loading page...
House of Art
TUES–SUN 10:00–18:00

For schools

Educational programmes for schools

Educational programmes for schools

Our educational programmes are aimed at a wide range of target groups: preschools, primary schools, secondary schools, art schools and universities, plus families and groups of adults.
These fun educational programmes give a fascinating insight into the world of art, offering visitors the chance to become involved in activities related to current exhibitions, develop their creativity and deepen their knowledge through interactive gallery tours. All age groups will enjoy this unique hands-on experience of art in the unique environment of our gallery.
Programme duration: preschools 60 minutes / primary schools, secondary schools, art schools and universities 60 minutes
Price: 30 CZK per child / student, accompanying teachers free of charge, programmes take place Monday–Friday from 08:00–18:00.
It is necessary to book the programmes in advance at www.gvuo.cz

PŘIROZENÍ / 1989–1992 / Ostravští divocí

26. 9. – 16. 12. 2022

Výstava představuje výtvarnou skupinu Přirození, která působila v letech 1989–1992 v Ostravě. Její členové, jako například Jan a Daniel Balabánovi, Jiří Surůvka, Hana Puchová, Petr Pastrňák a další, hráli od druhé poloviny 80. let 20. století významnou roli v rámci celorepublikové svobodné tvorby mimo oficiální scénu. Zastoupeny budou jejich díla z oblasti kresby, malby, grafiky i prostorové tvorby.

ZACHUMLANÁ RADOST

pro MŠ a I. třídu ZŠ

NA KOUSKY

pro II. – V. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

BEZ ZÁBRAN

pro II. stupeň ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

NA NIC SI NEHRAJ!

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

POST-OBJEKTIV

10. 10. – 16. 12. 2022

Přijďte zhlédnout fotografie, které GVUO nakoupila během několika předchozích let. Jedná se o výběr snímků, které vznikly na přelomu devadesátých let 20. století a nultých let 21. století. Výstava i její název odkazují k post-konceptuálním přístupům, kdy se fotografie rozchází s modernistickou tradicí, pracuje s formální nekorektností, tematizuje všednost, využívá nová média, experiment a materiálové přesahy. Zastoupena budou díla Michala Kalhouse, Markéty Othové, Lukáše Jasanského a Martina Poláka i dalších.

PŘES OKRAJ

pro MŠ a I. třídu ZŠ

ZÁZNAM PROSTORU

pro II. – IX. třídu ZŠ, ZUŠ a jiné skupiny

V HLEDÁČKU

pro SŠ, VOŠ, VŠ a jiné skupiny

Buďte originál, učte v galerii!


Zpestřete si výuku! Nabízíme Vám možnost výuky přímo v prostředí GVUO. Právě probíráte Jana Amose Komenského? Přijďte si prohlédnout jeho portrét od Václava Brožíka a popovídejte si s žáky o jeho životě a době, ve které žil… Sdělte nám probírané učivo z dějepisu, literatury, přírodovědy, občanské nauky, matematiky či geometrie… Pokusíme se pro Vás vybrat umělecké dílo z našich sbírek, které se k probírané látce hodí. K vybranému dílu připravíme krátký výklad, případně po domluvě s Vámi i tvůrčí aktivitu (například vytváření trojrozměrných modelů z hlíny, vytváření vlastního herbáře, míchání barev z květů), která by formálně, či obsahově navazovala. Vaše hodiny získají přesah a žáci, či studenti novou inspiraci.

Délka trvání po dohodě, standardně 45–90 minut. Neváhejte nás kontaktovat s dostatečným časovým předstihem. Během výuky můžete využít také naše připojení na internet, promítací plátno i notebook. Do výuky Vám rádi zapůjčíme odborné publikace z naší knihovny (témata: architektura, design, výtvarné umění, fotografie, odívání, typografie, umělecká řemesla, památková péče).

Tailor-made program for schools

Tailor-made program for schools

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero