Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00
ELIŠKA ČABALOVÁ / Místa & Knihy - ELIŠKA ČABALOVÁ  / Místa & Knihy
ELIŠKA ČABALOVÁ / Místa & Knihy - ELIŠKA ČABALOVÁ  / Místa & Knihy 1
ELIŠKA ČABALOVÁ / Místa & Knihy - ELIŠKA ČABALOVÁ  / Místa & Knihy 2
ELIŠKA ČABALOVÁ / Místa & Knihy - ELIŠKA ČABALOVÁ  / Místa & Knihy 3

ELIŠKA ČABALOVÁ / Místa & Knihy

Doprovodná publikace ke stejnojmenné výstavě Místa a knihy, která proběhla v ostravském Domě umění v období od 15.9. do 31.10.2021. Výstava na malou chvíli, kniha napořád, představují život a tvorbu ostravské výtvarnice a pedagožky Elišky Čabalové. Na koncepci a designu publikace s autorkou spolupracovala Lenka Mičolová. Krásná, svižná a zároveň výpravná forma zavede čtenáře do osobních i profesních zákoutí autorčina života. Curiculum vitae není podáno formou strohého výčtu dat, naopak setkáme se kontaktním příběhem, který nás vtáhne svou upřímností a autenticitou.

Živelná i romantická duše autorky se projektuje jak do osobních zpovědí, tak do analytických zamyšlení zformulovaných do anketních otázek kladených v kapitole nazvané Otázky okolo knih a řemesla předním českým knihařům, teoretikům, výtvarníkům a restaurátorům. Skrze ně se autorka pokouší rozkrýt problematiku a těžkou pozici autorské knihy jakožto fenoménu, který těžko čelí současnosti plné zrychleně tekoucích digitálních vjemů. V knize nalezneme reprodukce prací vystavených v ostravském Domě umění, ale i mnoho dalších. Převážná většina v knize zastoupených fotografií se týká autorských knižních vazeb, v nichž autorka zastává elitní pozici nejen v kontextu České republiky. 

Koncepce publikace: Eliška Čabalová, Lenka Mičolová
Grafická úprava: Lenka Mičolová
Úprava fotografií, odpovědná redakce: Lenka Mičolová
Texty: Petra Herotová, Eliška Čabalová, Iva Knobloch, Jiří Ptáček, J, H. Kocman, Zdeněk Křenek, Petr Choma, Vladimír Kraus, Erik Križovenský, Hana Karkanová, Pavel Muchka, Lubomír Krupka, Ivan Kopáčik, Jan Hybner, Ivo Binder, Ĺuboslav Paĺo, Olga Hrušková, Vlasta Tomanová
Jazyková korektura: Eliška Čabalová, Marek Franz
Fotografie: Petr Vaněk, Marie Pribulová, Tom Rydel, Dita Pepe, Fedor Gabčan, MArtin Daniš, Eliška Čabalová
Papír bloku: GardaPat 11 150 g/m2
Obálka: GardaPat 11 250 g/m2
Písmo: Suisse Int´l, Ogg
Tisk: TISKÁRNA GRAFICO s.r.o., Opava
Náklad: 300 ks

vydala Fakulta umění, Ostravská univerzita, Ostrava 2021
ISBN 978-80-7599-214-7


Kód produktu: K0277
220
© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero