Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Bylo, nebylo...

22. 6. – 4. 9. 2022
Záštitu nad výstavou převzal Lukáš Curylo, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.
Financováno z rozpočtu Ministerstva kultury ČR.

Bylo, nebylo… je druhý interaktivní projekt volně navazující na výstavu Brčko na drátě. Je také jedním z tvůrčích tipů lachtana Serafína. 

Lachtan Serafín se stal symbolem lektorského centra GVUO v roce 2018. Jeho předobrazem je Lachtan sochaře Jana Laudy z roku 1936. Malí návštěvníci GVUO pojmenovali lachtana jménem Serafín. Socha, která sloužila i jako chrlič vody v expozici plameňáků v ostravské ZOO, náhle ožila. Serafín dnes provází děti tvořením v galerii i doma. Domů si ho z galerie můžete odnést na samolepkách, jako tetovačku, ale i v plyšové podobě.

Výstava, která je určena dětem a jejich doprovodu, představuje výběr jedenácti uměleckých děl ze sbírek GVUO z oblasti kresby, malby, grafiky, fotografie a prostorové tvorby, které se staly inspirací k tvůrčím tipům. Její součástí jsou interaktivní zóny, v nichž si můžete hrát se semínky, kreslit pastelem, mačkat papír, skládat kompozice z kostek cukru, obkreslovat stíny, poslouchat hudbu, skládat objekty z ruliček toaletního papíru a popustit uzdu své fantazii. Tvůrčí tipy naleznete na webových stránkách GVUO a ve výstavě jsou k dispozici i v tištěné podobě, abyste si je mohli odnést domů. 

Hedvika Dalecká a Jana Sedláková

Vernisáž se uskutečnila v úterý 21. června 2022 v 17 hodin.

Kurátorky: Hedvika Dalecká, Jana Sedláková
Text: Hedvika Dalecká, Jana Sedláková
Grafický design: Katarína Jamrišková
Propagace: Jana Malášek Šrubařová, Magdaléna Staňková© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero