Načítání obsahu...
Dům umění
Út – Ne / 10 – 18

ARCHIKULTURA 2017 - HUANG SHENG –YUAN / FIELDOFFICE ARCHITECTS / ZPŘÍSTUPNĚNÁ MÍSTA / ARCHITECTURE FOR PEOPLE / HUANG, Sheng-Yuan/ CHIU, Chen-Yu/ Zon Chen / kurátoři výstavy v Ostravě: Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec/ Kabinet architektury

12. 4. – 4. 6. 2017 (vernisáž 11. dubna 2017 v 17 hodin) - Dům umění

Huang Sheng-Yuan, narozen v Taipei v roce 1963, je držitelem bakalářského titulu v oboru architektury Tunghaiské univerzity a magisterský titul v oboru architektury získal na Yale University ve Spojených státech. V počátcích své profesní kariéry působil v kanceláří Erica Owena Mosse a před návratem na Tchal-wan vyučovall na North Carolina State University.

Huang Sheng-Yuan pevně věří v kořeny architektury, které podle něho vyrůstají ze samé podstaty života a jsou nejpravdivější formou jeho projevu nejen v rovině konstrukčních a materiálových projevů, ale taky jsou záznamem dynamických a nekonečně pomíjivých změn všeho co nás obklopuje.

Výsledkem takového způsobu vnímání života a originálního pohledu na problematiku architektury je jedinečný směr v tomto oboru, který především vychází z fenoménu pomíjivosti tak výrazně přítomného v přírodě. Tato filozofie je v praxi uskutečňována v projektech architektonické kanceláře Fieldoffice, kterou Huang založil a stále osobně vede. Jejich práce se dočkaly mnoha mezinárodních ocenění.

Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero