Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Rant / Bushwac (Steve Buchanen + Paed Conca)

5. 2. 2020

Dvojkoncert z cyklu soudobé experimentální a improvizované mezinárodní hudby

RANT
Torsten Pappenheim: kytara                                                                                           
Merle Bennett: bicí

Členy dua Rant jsou kytarista Torsten Pappenheim a bubenice Merle Bennett. Torsten se pohybuje mezi melodičností a noise, Merle kombinuje spíše jazz s rockem. Jejich album Land je rozvážný kaleidoskop nálad, které se přelévají co do barvitosti od šera k jasu a naopak. Hudebníci nechtějí „kumštovat“, pouze si vymýšlejí náměty a obzírají krajinu, střídmě a bez nadsázek. Propletená hra obou hudebníků vytváří vzrušující rovnováhu mezi přesností a hravostí, mezi groovy a uvolněním a mezi zvukem a písní. Kytara je většinou melodická, bicí ji sledují, souzní s ní. Zprvu na každém kroku, ale posléze se z tohoto souznění vymaňují, osamostatňují až k arytmickému rytmizování, k zmnožování souzvuku. Tu vlastním potlačením až do šelestivosti, jindy naopak uplatněním virblíku. V jejich hudbě se přidává i klapot psacího stroje a přednatočené nahrávky, připomínající třeba supění vlaku apod.

BUSHWAC
Paed Conca: Clarinet and electronics
Steve Buchanan: Saxophon and Electronics

Steve Buchanan se narodil ve Philadelphii a působí jako zkušený mezinárodní hráč na altový saxofon a kytaru. Druhou oblastí jeho aktivního zájmu je soudobý tanec. Paed Conca, hráč na klarinet a baskytaru, pochází ze švýcarského Bernu. Na poli experimentální, improvizované a elektronické hudby má četné zkušenosti. Conca skládá hudbu pro divadlo, tanec, filmové produkce i malé ansámbly. Je členem dlouhé řady nejrůznějších experimentálních hudebních projektů.                                         

Hudba Bushwac je pestrou směsicí noisu, avantgardního disca, minimalismu, hiphopu, městského folklóru, elektrobeatů, psychorocku apod. Pro koncert v Domě umění vytvoří na míru originální zvukový projekt, který by měl nést všechny znaky jejich tvorby – smysl pro experiment, žánrovou synkrezi i jedinečnou posluchačskou zkušenost.

vstup volný

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero