Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

Joke Lanz & Christian Weber

29. 10. 2019

Spoluhráči ze Sudden Infant či Schimpfluch-Gruppe, kteří mistrně ovládají své nástroje, gramofony a kontrabas, chystají ze svého rodného Švýcarska premiérové vystoupení v České republice. Radikální volná improvizace v plné síle. Hudební kaleidoskop bez žánrových omezení, který vzdoruje jakýmkoli popisům i předsudkům.

Joke Lanz si začal říkat Sudden Infant někdy v roce 1989, ještě předtím však hrál tři roky v hardcorové kapele Jaywalker a paralelně s těmito aktivitami na konci osmdesátých let a v průběhu devadesátých spolupracoval s Rudolfem Eberem a několika dalšími v poměrně důležitém performančním kolektivu Schimpfluch¬Gruppe. Kromě Sudden Infant a vokálně tělesného projevu již na přelomu osmdesátých a devadesátých let začal Lanz používat gramofony. Od té doby, paralelně s aktivitami Sudden Infant, rozvíjí Lanz hru na tento nástroj. Joke Lanz byl, a dá se říct, že stále je, ovlivněn punkem, industriální a noisovou hudbou a také hnutím Fluxus, dadaismem a vídeňským akcionismem.

Kontrabasista, skladatel a elektronický hudebník Christian Weber je spojený s mnoha evropskými jazzovými a hudebně improvizačními projekty. Mezi Weberovy minulé a současné projekty se řadí WWW, TGW, Mersault, WAL aj. Mimo to vedl švýcarsko-rakouský kvintet 3 Suits and Violin. Weber si rovněž zahrál s celou plejádou hudebníků včetně Johna Butchera, Otoma Yoshihideho, Rudiho Mahalla, Sylvie Curvoisier, Christiana Wolfartha a Tomase Korbera.

vstup volný

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero