Načítání obsahu...
Dům umění
ÚT–NE 10.00–18.00

ADÉLA MATASOVÁ / Mezičas & Duncan Centre / Proudění

30. 8. 2022

Komentovaná prohlídka s kurátorem a taneční intervencí Proudění se uskuteční 30. 8. 2022 v 17 h, rezervace předem nutná ZDE. Vstup splatnou vstupenkou na výstavu.

Výstava sochařky a multimediální výtvarnice Adély Matasové sleduje autorčin zájem o fenomén přírodně, matematicky či společensky podmíněných procesů, které vytvářejí základní inspirační rámec jejího uměleckého směřování. Výstava v širokém záběru od začátku sedmdesátých let minulého století až po současnost představí autorčina díla akcentující energii vlastního těla či využívaných materiálů, procesuální instalace reagující na specifickou kvalitu výstavního prostoru, kinetické projekty spoluurčované řádem mechanických či digitálních soustav a v neposlední řadě také videa, která vyjadřují její interes o hybnost systémů ve formě podmanivých dynamických technických obrazů. 

Michal Koleček

Komentovanou prohlídku doplní svými obrazy pohybu pod společným názvem Proudění studenti 2. ročníku pražské Konzervatoře  Duncan centre.

Tvorba a interpretace – studenti 2. ročníku: Markéta Douděrová, Eliška Čulíková, Leontina Foltýnová, Tereza Halousková, Mariana Kostelacová, Anna Kubalíková, Michaela Lincová, Kateřina Michalová, Julie Mikešová, Kristýna Šalomonová, Barbora Veselá, Marie Zmátlíková

Pedagogická příprava a vedení: Dagmar Chaloupková, Honza Malík, Veronika Šimková, Lea Švejdová

Konzervatoř Duncan centre (1992) právě oslavuje třicet let svojí existence. Jde o renomovanou a mezinárodně uznávanou školu, jedinou svého zaměření ve střední Evropě (současný tanec a a tvorba).  Za tři dekády svojí existence prokázala vysoké odborné a umělecké kvality – drtivá většina umělců, choreografů, tanečníků a pedagogů na české taneční scéně jsou právě bývalí studenti nebo absolventi školy. Vytváří nivó současného tanečního oboru v rámci naší země i celé Evropy. 


Foto: Kateřina Šimerová (Adéla Matasová / Metasystémy, GASK, Kutná Hora)

© 2017 Galerie výtvarného umění v Ostravě
Designed by burgrova.tumblr.com     Developed by Ollero