logo přechod 1 přechod 2
domů o galerii sbírky expozice pro školy výstavy centrum e-obchod
GVUO > Výstavy > Expozice  
 
Galerie výtvarného
umění v Ostravě

příspěvková organizace
Poděbradova 1291/12,
702 00 Ostrava 1
+420 596 112 566
info@gvuo.cz
Dům umění
Otevírací doba:
úterý - neděle
10 - 18 hodin
 
Moravskoslezský kraj
Galerie výtvarného umění v Ostravě je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Rada galerií ČR
GVUO je členem
Rady galerií ČR
 
Generální partner
Partneři
 
Spolupracujeme s
SPOK
Bludný kámen


         
  Skvosty evropského umění ze sbírky GVU v Ostravě
 

Dům umění

Poté, co byly zrekonstruovány bývalé administrativní prostory Domu umění na výstavní sály, dochází k otevření expozic ze sbírek ostravské galerie, které představují skvosty – nejvýznamnější díla evropského umění.

Vzhledem ke komornímu charakteru výstavních místností není možné předvést sbírku v celém jejím bohatství. Přesto doufáme, že setkání s díly, která patří ke zcela výjimečným i v mezinárodním kontextu, jistě poskytne příjemné zážitky domácím návštěvníkům i turistům, kteří tato díla touží spatřit a přijíždí za nimi. Expozici skvostů však zastupují také díla starého umění, počínaje renesancí v Benátkách, přes rudolfínského H. v. Aachena, až po vynikajícího mistra italského baroka D. Fettiho. V části s Juditou je možné spatřit mistrovské ukázky ruského a rakouského umění, a také díla španělských umělců tzv. pařížské školy.

Součástí expozice je obraz světově nejproslulejšího malíře, který kdy Ostravu maloval, Oskara Kokoschky. Pohled na Ostravu, dílo Moravská Ostrava II., Kokoschka namaloval při svém pobytu v Ostravě, ve které pobýval v roce 1937 s Oldou Palkovskou na dovolené. Moravská Ostrava II. je mimořádné dílo, které historicky i umělecky do Ostravy patří. Ostravané budou mít příležitost ho ve svém městě spatřit poprvé.  Tento skvost byl do Ostravy dopraven ze švýcarské soukromé sbírky. Zprostředkovatelem této zápůjčky se stala Adolf Loos Apartement and Gallery s.r.o. Obraz bude vystaven téměř do konce srpna 2014.

Jiří Jůza

Oscar Dominguez - Revoluce
 
 

 


 
 
 
 
 
 
 
 
Pro školy
 
 
 
 
 


copyright 2008 - 2011 | Galerie výtvarného umění v Ostravě | all rights reserved TOPlist